Jak wypromować swoją firmę i wyróżnić ją na rynku pracy?
2014-01-01 19:05:25

W piątek 06 września 2013 o godz. 11 rozpoczął się piknik dla przedsiębiorców w Zabrzu. Impreza pod nazwą "Piknik w rytmie firmy" zgromadziła około 40 wystawców z Zabrza i okolic, którzy na Kąpielisku Leśnym prezentowali swoje firmy.
W skali kraju na co dzień chyba zbyt rzadko myślimy o małych i średnich przedsiębiorcach. Nie doceniamy ich tak, jak na to zasługują. Dlatego właśnie takie inicjatywy są potrzebne - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, podczas oficjalnego otwarcia "Pikniku w rytmie firmy".
Piknik rozpoczął się w piątek o godz. 11 na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie i trwał do godz. 15. Na terenie kąpieliska przedsiębiorcy z Zabrza i okolic prezentowali produkty swoich firm. Główną ideą akcji jest budowanie relacji wzajemnych relacji pomiędzy samymi przedsiębiorcami.
Dodatkowym bodźcem, który przyciągnął wystawców na piknik przedsiębiorców w Zabrzu, jest okazja do promocji. Odwiedzający Kąpielisko Leśne mogli przyjrzeć się ofertom firm z najróżniejszych branż. Od gastronomii, przez motoryzację, do informatyki.
- To pierwsza taka impreza, w której bierzemy udział. Zobaczymy, jak przełoży się na realne funkcjonowanie firmy. Jesteśmy jednak dobrej myśli. Już spotkaliśmy się z niektórymi z naszych dotychczasowych klientów. To pomoc w budowaniu z nimi bliższej relacji, a jest to niezwykle ważne - mówi Grzegorz Solowski z zabrzańskiej firmy Urkom specjalizującej się w dostawie sprzętu i usług informatycznych.
Takie wydarzenia to również wszystkim szansa na pozyskanie nowych klientów.  Czy przyniesie wymierne efekty, czy nie - to się okaże. Ale z szans trzeba korzystać. Dlatego tu jesteśmy - wyjaśnia Piotr Bryczek z Ekospiżarni, czyli gliwickiej firmy specjalizującej się w sprzedaży wszelkiego rodzaju ekologicznych i tradycyjnych artykułów spożywczych. No właśnie, mali i średni przedsiębiorcy nie mają w Polsce lekko. Ogrom biurokracji i formalności potrafi skutecznie podciąć skrzydła. Pomocą w Zabrzu służyć ma Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, które w dużej mierze zorganizowało piknik.

Centrum powstało w styczniu tego roku i jest jedną z nielicznych tego typu komórek samorządowych w kraju. .  Ideą jest pomoc osobom noszącym się z zamiarem prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz już działającym przedsiębiorcom. Stąd np. w siedzibie Centrum dyżurują pracownicy ZUS-u, Urzędu Skarbowego i Urzędu Pracy. Daje to możliwość załatwienia wszystkich formalności w jednym miejscu - mówi Katarzyna Kucia, naczelnik Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczość.

Piknik dla przedsiębiorców w Zabrzu to dla nich nie tylko okazja do promocji, ale również szansa zdobycia wiedzy. Służył temu m.in wykład prowadzony przez naszą firmę Mati Consulting szkolenia.

 

             
Copyright © 2013 - 2017 Mati Consulting | Mapa strony | Google+